Profesjonalne usługi elektryczne - projektowanie i pomiary instalacji elektrycznych.
Firma OptimEL Sp. z o.o. została założona w 2010 roku w Chorzowie. Jest fundamenty stanowi ponad 20-letnie doświadczenie w branży elektroenergetycznej i w dziedzinie szeroko pojętej elektroenergetyki. Powstała z połączenia sił Przedsiębiorstwa Usług Elektroenergetycznych BARKON oraz PPHU LUPUS działających na rynku od 2007 roku.

W firmie pracuje doświadczona i „sprawdzona” kadra monterów, projektantów oraz analityków o specjalistycznych uprawnieniach pozwalających na realizacje różnego rodzaju prac elektroenergetycznych. Wieloletnie doświadczenie zdobyte w branży instalacji i sieci elektroenergetycznych oraz posiadane przez pracowników uprawnienia budowlane do projektowania, kierowania robotami, eksploatacyjne, dozorowe, pomiarowe itp. pozwalają na kompleksowe prowadzenie inwestycji oraz eksploatację obiektów w zakresie:

  • realizacji inwestycji elektroenergetycznych,
  • utrzymania ruchu,
  • analizy zakłóceń i jakości energii w sieciach i instalacjach,
  • diagnostyki i pomiarów,
  • kompensacji mocy biernej,
  • realizacji pomiarów rozliczeniowych energii elektrycznej oraz
  • optymalizacji kosztów zużycia energii.

W sposób szczególny wyspecjalizowaliśmy się w zakresie rozliczeniowych pomiarów energii elektrycznej, ich wykonawstwa, modernizacji, monitoringu wewnętrznego, analiz zakresu doboru urządzeń, aparatury oraz wyboru optymalnej taryfy rozliczeń i max. mocy umownych.

Systematycznie poszerzamy zakres oferowanych usług, doszkalając pracowników i wprowadzając nowoczesny sposoby zarządzania.

W chwili obecnej współpracujemy z kilkoma producentami aparatury pomiarowej oraz urządzeń wykorzystywanych w pomiarach rozliczeniowych energii elektrycznej.

Współpracujemy także z czołowymi dostawcami systemów informatycznych służących do zarządzania energią elektryczną na zasadach TPA.